Jaké je bydlet v dřevostavbě na Vysočině

Do čeho vlastně chcete investovat

Všude kolem nás se to hemží různými reklamními slogany, jak výhodné je investovat své finance do dluhopisů, podílových listů, akcií a podobných komodit. To vše je ale podmíněno jednou podstatnou věcí, a sice tím, že vkládáte své prostředky do něčeho, co spravuje jiná osoba či společnost. Musíte mít zkrátka v něco nebo v někoho důvěru, a ta není nikdy stoprocentní. Je zde vždy určité riziko.

Máte-li nějaké finanční prostředky navíc a stále bydlíte v nájemním bytě (v lepším případě ve svém bytě), zkuste zauvažovat nad životem ve svém rodinném domě. Je to ta nejlepší investice, jakou můžete zvolit, dokonce lepší, než drahé kovy, jejichž hodnota kolísá od vývoje cen na trhu.

Vlastní dům nemá jen hodnotu finanční, ale i hmotnou. Peníze jsou jen bankovky a mince a záleží na tom, čím jsou podložené, a kdyby se jednou finanční trh zhroutil, váš dům se nezhroutí – tedy pokud nepřijde zemětřesení nebo jiná živelná pohroma, což je ovšem velmi málo pravděpodobné, rozhodně méně, než zemětřesení na burzovních trzích.

posezení u krbu

Snižte náklady na bydlení na minimum

Důležitým aspektem bydlení ve svém vlastním domě je možnost zredukovat náklady na živobytí tak, abychom nebyli pracovně přetížení a také si mohli užívat života. Však se zamyslete nad tím, kolik času trávíte v pracovním poměru a kolik vám jej skutečně zbývá po odečtení mnoha hodin spánku, přípravy pokrmů, hygieny a úklidových prací.

interiér domu

Dřevostavby na Vysočině jsou možností, jak změnit svůj život, posunout jej na vyšší úroveň a snížit náklady na vytápění, ohřev vody, vaření, dodávku pitné vody a elektřiny. Největší úsporu představuje topení dřevem v krbových kamnech či krbu, výhodná může být i fotovoltaika a solární kolektory na ohřev vody a vlastní vrtaná studna. Řešení existuje celá řada a stavební firmy vám jistě nabídnou vhodné alternativy.