Zajímavá fakt o seriálu Supernatural

Seriál Supernatural nebo Lovci duchů chcete-li si během 15 let vybudoval velmi silnou fanouškovskou základnu až jakýsi kult. Důvodů, proč tento seriál milovat, je skutečně nespočet. Od obsazení po hudbu až po atmosféru a celkový příběh.
Je tomu rok, co seriál po 15 letech skončil a my všichni zakápli slzu. Rozloučení bylo totiž dojemné. Neskončilo úplně typicky, ale na závěru poslední epizody se samotní herci loučili s diváky a děkovali jim za přízeň a podporu, které se za 15 let od fanoušků dočkali. 
A my si pojďme připomenout pár zajímavostí o tomto seriálu, který nás po dlouhou dobu doprovázel.

Fakta o seriálu Supernatural

1. Urban legends nebo-li městské legendy
Právě na městských legendách je seriál postaven. Tvůrce seriálu, Eric Kripke, v rozhovoru řekl: „Pro mě bylo hlavní myšlenkou Supernatural natočit sérii o městských legendách. Myslím, že je to neuvěřitelně bohatá mytologie o Spojených státech a nikdo to pořádně nevyužil, takže když jsem začínal jako spisovatel, jedním z prvních nápadů, který jsem kdy navrhl, byla show o  urban legends.“

2. Hudba
Další klíčovou rolí v tomto seriálu hraje hudba. Tvůrce Eric Kripke přebírá většinu ikonického rockového soundtracku show ze své osobní sbírky. 

3. Bratři v reálném životě
Během scény Samovy smrti v 2. sezóně si Ackles představil, že to byl opravdu Padalecki, kdo umírá, a vytáhl z této myšlenky své emoce. Už se cítil, jako by ti dva byli bratři i mimo obrazovku, díky čemuž byly emoce mnohem reálnější. Zajímavým faktem je, že spolu Ackles Padalecki spolu žili než se oženili.

4. John Winchester se měl objevit jen v jedné epizodě
Jeffrey Dean Morgan, který hraje Johna Winchestera, si myslel, že bude jen v pilotní epizodě. „Pamatuji si, jak jsem si říkal \’dobře, tohle bude práce, kterou budu dělat pár dní a půjdu na další věc, protože neexistuje způsob, jak se vrátit a být otcem Jareda a Jensena,“  řekl Morgan. 

5. Falešné občanky, falešné doklady, falešná jména
Sam a Dean Winchesterovi jsou známí používáním aliasů, když v seriálu předstírají, že jsou detektivy. Většinou se jedná o jména známých hudebníků. Navíc pokud si všimnete jejich falešných odznaků, tak si všimnete, že ve skutečnosti pocházejí z Federálního úřadu spravedlnosti, Ministerstva pro vyšetřování Spojených států, nikoli z Federálního úřadu pro vyšetřování.

6. Skutečná zranění
Jared Padalecki byl během natáčení několikrát zraněn. Jednou si vykloubil rameno, když zápasil s kolegou z obsazení, a protože se blížilo natáčení 10. série, museli to scénáristé zapracovat do scénáře. Během natáčení 2. série si zase zlomil zápěstí.

Supernatural nebo Unnatural

7. Chevrolet Impala
Chevy je nedílnou součástí tohoto seriálu a někteří skalní fanoušci ho dokonce považují za hlavní postavu. Kripke si ale původně jako auto bratrů vybral Mustang z roku 1965. To mu rozmluvil jeho soused, který mu řekl, že je lepší použít Impalu z roku 1967, protože lze do kufru schovat tělo. V seriálu se nakonec použil osm různých vozů.

8. Kain a Abel
V epizodě „The Song Remains the Same“ archanděl Michael odhaluje, že Sam a Dean pocházejí z Kainovy ​​a Abelovy pokrevní linie.

9. Carry on…
Píseň „Carry on my Wayward Son“ od skupiny Kansas je fanoušky považována za jakousi hymnu seriálu. Skladba se objevuje vždy na začátku posledního dílu v každé sérii.

10. #SPNFamily
Supernatural má jednu z nejvěrnějších fanouškovských základen v popkultuře a herci a štáb lásku opětují. Každý rok se účastní mnoha sjezdů fanoušků a mnoho z nich je speciálně pro show. Konference zahrnují současné i bývalé členy obsazení a zahrnují fotografování, autogramiády a řečnické panely.

11. Herci jsou mistři vtipálci
Důvodem, proč má tento seriál tak silnou fanouškovskou základnu je i to, že nám herci odhalují svou pravou lidskou tvář. Jared i Jensen si totiž z lidí na place dokážou udělat pořádnou srandu a nejen z nich, ale i sami ze sebe.