Finanční tíseň není tragédie

O tom, k čemu my lidé potřebujeme finanční prostředky, se tu rozepisovat nebudu. To přece už dávno všichni víme a bylo by to tedy nošením onoho známého dříví do lesa. A zrovna tak tu určitě nemusím nikoho přesvědčovat o tom, že existují i situace, kdy navzdory oné potřebě peněz kdekdo tyto k dispozici nemá.

Skutečnost je prostě taková, že se nejednou navzdory potřebě mít peníze potýkáme naopak s jejich třeba i skutečně citelným nedostatkem. Někdy se nám nedaří je vydělat, někdy musíme klidně i naprosto neplánovaně platit víc, než je pro nás zvladatelné, a pak jsme rázem v nepříjemné situaci.

jeden real

A jak se s takovým problémem, jakým je nedostatek finančních prostředků, vypořádat? Jak to zaonačit, abychom měli aspoň relativní dostatek peněz i tehdy, kdy se rozhodně o dostatku mluvit nedá?

Když selžou všechny normální možnosti řešení, jako jsou vydělání si nebo využití vlastních úspor, není nejednou vyhnutí a musíme se pokusit získat aspoň nějakou půjčku.

A jak se taková půjčka získává? Někdy vcelku snadno, někdy ale i přesně naopak. To záleží na tom, kolik peněz bychom potřebovali půjčit a jaké dokážeme v naší situaci nabídnout záruky splácení. A určitě tu sehrává svou roli i to, na koho se se žádostí o půjčku obrátíme, kterou z finančních institucí oslovíme a o jakou půjčku si tu zažádáme.

indická měna

Když se třeba obrátíme na nebankovní společnost a objektem našeho zájmu je zde nabízená americká hypotéka, můžeme počítat s tím, že s největší pravděpodobností uspějeme, pokud máme aspoň nějaké příjmy a pokud vlastníme nemovitost, kterou bychom za takovou hypotéku mohli dát do zástavy.

Ano, i díky takovému minimu splněných podmínek můžeme získat peníze, jež se nám nedostávají, a to klidně i ve velkém množství a za všestranně výhodných podmínek, jako jsou optimální splátky a délka splácení či výše úroků.

A proto není nedostatek peněz žádná tragédie.