Nebankovní společnosti – zlo nebo šance na financování?

Víte, že budete v dohledné době potřebovat financování? Pak budou patrně vaše první kroky mířit do banky. Ale nemusí tomu tak být. Další vaší možností je získat peníze od nebankovních společností. Jak už název napovídá, nebankovní společnosti vám mohou poskytnout pestrou škálu financování. Kreditní karty, spotřebitelské úvěry, hypotéky, nebo třeba oblíbenou nebankovní americkou hypotéku Hypoteka-bez-registru.net. Jen nespadají pod žádnou banku. Stejně jako banky, ale i nebankovní společnosti musejí mít licenci České národní banky.

kalkulačka

Mezi lidmi panuje k nebankovním společnostem spíše nedůvěra. Obvykle se pojem nebankovní půjčka nebo podobně spojuje s něčím, co je pro klienty spíše nevýhodné. Samozřejmě, i na takové společnosti můžete narazit, ale nutno podotknout, že je jich stále méně a méně. Jelikož počet nebankovních společností za poslední roky vzrostl, společnosti vědí, že si můžete vybírat z mnoha možností, od koho si vezmete půjčku. A k tomu upravili i podmínky tak, aby byli pro klienty lákavější a neodrazovali je.

peníze

Přesto buďte u financování ze strany nebankovních společností obezřetní a počínejte si tak, jako byste si brali půjčku od banky. Smlouvu si pečlivě přečtěte. Rozhodně nedělejte jen to, že si ji přeletíte očima a hned podepíšete. Můžou v ní být skryté všelijaké kličky, kterých si nevšimnete a později toho budete litovat. Pořádně se zaměřte na výši měsíční splátky a na RPSN i úroky u vašeho úvěru. Ty vám ukazují, kolik společnosti zaplatíte navíc k zapůjčené částce.

Je dobré si také udělat takový malý https://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/%3Fq%3Dmal%25C3%25BD průzkum na internetu. Na všechny typy společností lidé píšou spoustu recenzí, které vám mohou pomoci rozhodnout se, zda si vezmete půjčku právě od této společnosti, či nikoliv. Pomocí recenzí se můžete dozvědět, zda má daná společnost seriózní jednání, nebo jestli se jedná o podvodné šmejdy, kteří se svými klienty nejednají fér.