Proč se tak často dává kamenný obklad na fasádu?

Každý z nás chce, aby byl jeho domov co nejhezčí, a aby se v něm cítil co nejlépe. A je to jen pochopitelné, koneckonců to má být naše oáza klidu a bezpečí, kde si můžeme odpočinout a načerpat síly na další náročný pracovní den.

Není tedy divu, že se jej lidé snaží nejrůznějšími způsoby vyzdobit či vylepšit tak, aby spojili funkčnost a vzhled a dosáhli tak rovnováhy mezi tím, jak dům vypadá, a tím, jak náročná je jeho údržba a jak je bezpečný.

obkladkamen4

Jedním z často používaných způsobů, jak toho dosáhnout, je dát kamenný obklad na fasádu Stone expert, konkrétně na její spodní část. Toto opatření je dlouhodobě velmi často používané, a najdeme jej nejen na rodinných domech, ale také na mnoha panelácích.

Je tedy jasné, že musí mít určité výhody, které ospravedlňují peníze, které jsou do tohoto opatření vloženy. Ano, většina domů pak vypadá skutečně lépe, avšak vzhled by jen stěží byl tím jediným důvodem pro tolik majitelů nemovitostí. A je pravda, že jsou zde ještě jiné, závažnější důvody.

Tím hlavním je zpevnění celé konstrukce. To se může zdát zbytečné, avšak nesmíme zapomenout, že domy jsou často vystaveny po celý den i noc drobným otřesům, vyvolaným projíždějícími automobily. Ty jsou tím větší, pokud je nedaleko železniční trať či pokud zde často projíždí nákladní vozidla. Je tedy vhodné tímto způsobem konstrukci zpevnit, abychom snížili možnost popraskání zdí a stěn.

obkladkamen1

Opominout samozřejmě nemůžeme ani snadnější údržbu. Právě v této nejspodnější části je totiž nejvíce nečistot, ať už se jedná o zčernání díky zplodinám z automobilových výfuků, tak i o vandalismus ostatních lidí. Ten samozřejmě může mít podobu graffiti, ale často se jedná například o poškození v důsledku okopání či tělesných tekutin.

Je tedy jasné, že se jedná o poměrně užitečné opatření, zvláště v zalidněných oblastech s velkou frekvencí projíždějících automobilů. Není tedy divu, že se k němu tolik majitelů domů uchyluje, a zdá se, že tomu tak bude i nadále.