Vyzdobte svou předsíň skříní na míru


Když se kupuje nebo dědí městský byt, bývá obvykle zcela vyprázdněný, případně se nechá nejprve vyklidit od nepotřebných věcí. Jakmile se to provede, zjistíte, jak velké prostory máte k dispozici, a že ten byt vlastně není tak malý, jak jste se obávali. Ale je zde ve hře známý psychologický trik prázdných prostor, malé byty se totiž lépe prodávají tehdy, jsou-li zcela vyprázdněné, a pokud možno v zachovalém stavu, vymalované a s vhodnou podlahovou krytinou.

moderní byt

Jakmile vstoupíte do vymalované ložnice a obýváku, s dřevěnými palubkami či parketami, snadno si představíte, jak se vám tu bude krásně žít. Jenže jakmile začnete plnit prostory nábytkem, začnou se zužovat a přeženete-li to, padne na vás tíseň z nedostatku prostoru.

nábytek v domě

Nenechte se převálcovat těmito nepříjemnostmi a uvažujte rozumně – obývák a ložnici si zařiďte střídmě, do ložnice jen s manželským dvojlůžkem, dvěma nočními stolky a několika pokojovými rostlinami, a dost. Šatní skříň umístěte do předsíně a uvidíte, že se vám bude v obytných prostorách lépe dýchat.

V předsíni by mohla být některá ze sortimentu skříní na míru z Prahy, tento typ nábytku mistrně využívá úložného prostoru a umístění skříní od podlahy až na strop. Uzavřený prostor navíc vypadá dobře a nepůsobí rušivě – rozkouskovaně. A jestliže opatříte posuvné dveře vhodným dekorem, zrcadly se zaoblenými hranami a horní část skříní vyzdobíte umělými rostlinami, získá vaše chodba či předsíň, anebo třeba schodiště zajímavý ráz.

Nezapomínejte na štafle – vestavby na míru počítají s tím, že je využijete bezezbytku, tedy i tam, kam do vnitřních regálů běžně nedosáhnete. A právě zde bude zapotřebí mít skládací štafle, pro které si nechte zhotovit svislý, úzký foch ve vnitřním prostoru za posuvnými dveřmi. Štafle navíc doma upotřebíte i jinde, například při výměně vadné žárovky v lustru nebo při malířských pracích.