Elektromobily jsou dnes populárnější čím dál tím více

Elektromobily začínají v dnešní době být zkrátka oblíbenější a oblíbenější. Důvodem je nyní hlavně cena naft či benzínu, která rapidně roste. Dnes už elektromobily nabízí mnoho značek, avšak jednaje nyní velmi výrazná. Tesla je americká automobilka a energetická společnost, která sídlí v Palo Alto v Kalifornii. Tesla nejen vyrábí a prodává, ale i navrhuje elektromobily a spoustu dalších věcí. V roce 2003 tuto firmu založili Martin Eberhard a Marc Tarpenning, nejznámějších jménem této značky je Elon Musk, který se k značce připojil krátce po založení.

Tesla model S Perfomance

Tesla nabízí nyní mnoho modelů, prvním byl  model s názvem Tesla Roadster. Tento model využívá lithium-iontové akumulátory a automobil má dojezd téměř 400 km, pokud je plně nabit. Jeden z nejkontroverznějších modelů, které Tesla vyrábí, se nazývá Cybertruck, už jen dle názvu podle mě zní toto auto, jako by mělo být z budoucnosti. Avšak na tomto autě nejvíc není kontroverzní jeho název, ale hlavně vzhled. Na první pohled se mnoho lidí zcela jistě zasměje, má zkrátka velmi atypický vzhled. Na internetu si mnoho lidí v tomto vozidle našlo zálibu, jelikož se velmi dobře očividně na něj dělají vtipy. Nemálo lidí mělo připomínku, že model vypadá jako jeden z pokusů nakreslit auto v dětství. Na první pohled tedy vypadá vtipně, nicméně alespoň mě zajímá, jak bude vypadat tento model v provozu, protože automobil podobný tomuto zkrátka neznám.

Tesla Cybertruck

Zajímá mě, jestli například za 15 let budou tyto elektromobily o dost více populární než dosud. Jestli se budeme často setkávat s těmito vozidly a jestli převládnou benzínové a naftové motory. Dle mého je to skutečně možné, tyto vozidla mají mnoho pozitivních vlastností, ale každý je vnímá různě, tedy někomu může nějaká věc na tom vozidle přijít jako skvělá „vychytávka“, ale jiní ji můžou odsuzovat. Takto to u nových věcí bývá, že jsou prostě kontroverzní a vzniká na ně mnoho názorů. Za několik let možná bude tyto elektromobily vlastnit o dost více lidí.