Oldies festival

Od roku 2015 se koná, v neopakovatelné atmosféře areálu, který je zapsán na seznamu Evropského kulturního dědictví, Oldies festival. V Dolní oblasti Vítkovic, ve které se každoročně konají nejen hudební festivaly. Ale rovněž tu vznikají galerie, které přinášejí svým návštěvníkům současné výtvarné a designerské umění. Jak tuzemské, tak zahraniční. A v letošním roce, po dvouleté odmlce, se kulturní akce, Oldies festival, vrací. Začátkem léta. Je určen všem, kteří nadevše milují hudbu devadesátých let. Doby, kdy je tato muzika doprovázela v době dospívání. A jejichž rytmus mají rádi dodnes.

Oldies festival

Jako první vystoupí kultovní chlapecká kapela devadesátých let – Caught in The Act. Která se drží na hudebním výsluní už třicet let a chlapci za tu dobu dozráli v muže. Fanoušci je celou dobu sledují a nadšeně poslouchají. Jejich prodané desky, kterých už je dvanáct milionů, jsou rozsety po celém světě. Druhou skupinou, na kterou se všichni milovníci hip hopu těší, je německá skupina C-Block. Jejich desky se dneska rovněž prodávají po celém světě a dokonce získali i platinovou desku. Hity této skupiny dodnes ovládají hudební hitparády. Dalšími muzikanty, kteří na festivalu vystoupí, jsou 666. Ti se stali v devadesátých letech jednou z nejúspěšnějších dvojic. Svými nezapomenutelnými hlasy oslovili publikum nejen v Německu, ale v celé Evropě a Americe. Na jeviště se vrátili po krátké odmlce. Zato ve velkém stylu. Píseň Exit The Arena nadchla všechny fanoušky. Snad nejznámější kapelou, na kterou se všichni příznivci těší, je skupina Boney M. Výčet jejich ocenění je nepřeberné. Zlaté, stříbrné i platinové desky za sto padesát milionů prodaných desek mluví za vše. Kuriozitou této skupiny je jejich první oficiální koncert v Sovětském svazu.

Dolní část Vítkovic

Na pozvání tehdejšího vůdce Leonida Brežněva. V roce 1978, jako první západoevropská skupina. Capella je italská skupina, která byla založena v roce 1987. Po rozpadu se v roce 2013 vrátili na výsluní. Úspěšná manželská dvojice Marcus Birks jako raper a jeho žena Lis ho doprovází zpěvem. Ze severu Velké Británie na festival dorazí Shaun Baker. Který tvoří ve stylu dance. V současné době žije v Německu a tvoří hudbu na celosvětové klubové scéně. Lena Katina se sice narodila v Moskvě, ale úspěchy už sklidila po celé Evropě. Svoji pěveckou kariéru už v 10 letech ve skupině Avenue a ve 13 absolvovala konkurz do skupiny Něposedy. S Julii Volkovou vytvořily popové duo ve skupině Tatu, které si budete moci poslechnout. Snad nic termín konání festivalu nezhatí a kultura se zase vrátí, kam patří. K lidem.