Nenechte se ošidit

Všichni víme, co obnáší dopravní nehody. A protože to nejenom teoreticky víme, ale také jsme vesměs už nějakou aspoň zpovzdálí viděli, dokážeme si představit, jak je asi někomu, kdo se stal obětí této nepříjemnosti. Někdy to odnese jen jeho majetek, což je štěstí v neštěstí vzhledem k tomu, kolik třeba taková auta a jejich opravy stojí, nejednou ale dochází i ke zraněním účastníků, a tady už jdou žerty stranou. Protože poškození naší tělesné schránky je dost zásadní komplikace, jež může někomu dočasně a někomu třeba i trvale zkomplikovat život.

A co přesně může taková dopravní nehoda přinést? Ta může pro poškozené znamenat třeba bolestné, ale klidně i ztrátu příjmů nebo jejich části, mohou tu být i trvalé následky, ba může tu i zaúřadovat smrt.

adhezivní obvaz

A obdobně je tomu klidně i při pracovních úrazech, jež my lidé také nejednou můžeme utrpět.

A co si počít, když už nedokážeme újmě na našem majetku, zdraví a třeba i životě zabránit? Pak bychom si měli vždy uvědomovat aspoň to, že nám v určitých případech náleží za to, k čemu došlo, odškodnění při dopravní nehodě nebo rovněž zmíněném pracovním úrazu. A současně bychom neměli pouštět ze zřetele ani to, že v případě takového odškodnění nemá jít o žádnou almužnu, která se někomu dává proto, aby od něj byl pokoj, aby si snad nestěžoval. Odškodnění ukrývá i ve svém názvu svůj smysl, jímž je zbavení toho poškozeného všech škod, jichž se mu dostalo, a to v adekvátním rozsahu.

barevné náplasti

Ale co když takové odškodné nevypadá tak, jak by podle poškozeného mělo vypadat, co když je toto příliš nízké? Pak se rozhodně vyplatí zkusit se obrátit na odborníky na tuto problematiku, kteří pomáhají poškozeným získat to, na co jim vznikl nárok.

A to je samozřejmě důležitá jistota. Protože ten, kdo už utrpěl újmu, musí dostat tolik, aby už dále strádal co nejméně. A na to prostě pár drobných nestačí.