Zjistěte svoji barevnou typologii

Teorie barevných typologií je založena na střídání čtyř ročních období. Primárně vychází z poznatku, že každé osobnosti sluší něco jiného. Někdo se cítí lépe v teplých barvách, jinému vyhovují barvy studené. Někdo miluje stříbrné doplňky, jinému se líbí zlatavě blýskavé. S určením správného typu může pomoci zkušená vizážistka. Při troše pátrání to můžete zjistit i doma. Stačí se důkladně odlíčit, stáhnout vlasy dozadu a pomocí tzv. šátkové metody zjistit, který odstín je nejvhodnější.

kosmetika

4 barevné typy

· Jarní typy mají zpravidla velmi světlou pihatou pleť. Rty jsou většinou v odstínu růžové. Jarním typem jsou často přírodní blondýny nebo ženy a dívky s velmi světle hnědými vlasy a světlýma očima. Ženy jarního typu by měly dbát na jemné a něžné líčení. Ideální barvou pro líčení tváří i rtů je lososová ve světlejších i tmavších odstínech. Očím sluší stíny světlých pastelových odstínů a jemné šedé či hnědé oční linky.

· Letní typ je nejrozšířenější. Mohou jím být ženy se světlými až tmavými vlasy. Ani barva očí zde nerozhoduje, letní typ může mít modré, zelené i hnědé oči. Barvy a oblečení se pro tento typ doporučují tlumené. Velmi slušivým líčením je v tomto případě kouřové. Šperky by měly ženy tohoto typu vybírat spíše ve stříbrných variantách.

paleta

· Podzimní typ je snadno identifikovatelný. Jsou to ženy zářivé pleti, očí a vlasů. Oční linky mohou být tmavé, stíny mohou být různobarevné, ale vždy teplých odstínů. Podzimnímu typu velmi sluší dřevěné nebo jiné přírodní šperky.

· Zimní typ má bledou pleť a velmi tmavé vlasy, obočí i oči. Ženy zimního typu jsou samy o sobě velmi výrazné, a proto se nemusí bát odvážnějšího líčení. Na očích skvěle vyniknou ledové odstíny tmavších barev. Jako jedinému typu se pro oční linky doporučuje černá barva. Zimní typy by si měly vybírat výrazné lesklé šperky, které ještě podtrhnou jejich výrazný vzhled.