Jak přesto všechno ohlídat?


Některé věci se dají ukrást jen těžko, u jiných je to naopak hračka, něco se dá zneužít, kdykoliv si člověk usmyslí, v jiných případech se to nepodaří, ani kdyby se člověk snažil sebevíc. A proto má majitel něčeho takového někdy štěstí a jindy i pořádnou smůlu. Platí to dost možná úplně všude, dopravní, stavební a podobné firmy nevyjímaje.

silnice v zimě

Jakmile podnik má a využívá motorová vozidla libovolného druhu, stavební stroje a podobně, může mít právě s těmi výše uvedenými problémy i hodně bohaté zkušenosti. V takovém podniku se mohou nejednou klidně i ve velkém ztrácet pohonné hmoty, náhradní díly, materiál, součásti nákladu, ale klidně i celé stroje.
auto cisterna

Proč není výjimkou, že se ztratí i celé kusy takové techniky, ač jsou tyto přece tak velké, že by si měl pokusů o jejich krádež všimnout každý, kdo není úplně slepý? Jednoduše proto, že se vozidla a stroje musí přemísťovat tam, kde je jich zrovna zapotřebí, aby si na sebe a pochopitelně i na svého majitele vydělaly. A když je to rozeseto po stavbách klidně i po celé republice, když to přejíždí neustále z místa na místo, není nikdo schopen to efektivně kontrolovat. Šéf jednoduše nemůže sedět vedle každého kusu techniky a neustále kontrolovat zaměstnance, kteří s tím pracují, nebo cizí lidi, kteří se pohybují kolem.

A proto dochází i k nemalým škodám, při nichž majitelé podobného vozového parku tratí klidně i nemalé peníze. Čehož se nemusí bát jenom ti, kdo sází na satelitní sledování vozidel. A to proto, že RMC systém dokáže ohlídat i toto.

Stačí si tohoto pomocníka pořídit, nainstalovat na vozidla a stroje, jež mají být hlídány, stačí nastavit to, co přesně má být hlídáno, a je to. Pak už majiteli nebo jím pověřené osobě stačí jenom kdykoliv usednout k počítači připojenému na internet, zadat přihlašovací údaje a zkontrolovat si i na hodně velkou dálku, co je libo.

A rázem je po problémech. Protože kdo by kradl nebo zneužíval majetek, když ho můžou nachytat i na dálku, kdykoliv a kdekoliv? A bude zle.