Jakou divadelní hru si vybrat?

Zpracování divadelních her je mnoho a všichni víme, že dost záleží na tom, jací herci jsou do her obsazeni, protože je rozhodně rozdíl divadelní představení s amatérskými herci a divadelní představení se zkušenými herci, kteří hrají několik let a jsou to tzv. „vyhraní“ herci, kteří už za sebou mají několik zkušeností a dost dobrou a několikaletou praxi. Takže všichni moc dobře víme, že divadelní hra může být dobrá jak chce (v knižním podání), ale v divadelním provedení může být nic moc. Proto je výběr obsazení herců dost důležitý a špatným výběrem se dá dost pokazit celé dílo, ať už jej mohl autor napsat jakkoliv dobře.

lístky

Může však dojít k naprosto opačnému jevu, a to k případu, kdy je kniha naprosto nezáživná a její čtení je dost možná za trest. Jedná se o knihy, na které sáhnou jen studenti, protože musí. Pak však dojde k razantní změně, a protože jsou do hry obsazeni výborní herci, dochází k celému posunu kvality divadelní hry a lidé si hru mohou užít a zapomenout tak na nekvalitní knižní zpracování. Je to paradox, protože dílo napsal autor a je dá se říci dost trapné, když je samotné napsané dílo tak špatné. Ovšem to se stává velmi zřídkakdy a většinou se jedná o první případ. Většinou však pokud si vyberete představení se známými herci, nešlápnete vedle.

divadlo

Velmi atraktivními divadelními hrami bývá dost často muzikál, který diváka vnitřně rozpohybuje, rozezpívá a roztančí, protože tanec a zpěv je lék na duši a muzikály bývají velmi dramatické a živé, většinou pokud jste začátečník a chcete se jen tak podívat na divadelní představení, nebo jednoduše někomu dát dárek, sáhněte po muzikálech. A teď otázka – jaké muzikály si vybrat? Na české scéně lze najít mnoho muzikálů, ovšem některé vyčnívají – rozhodně si vyberte Addamsovu rodinu s Lucií Bílou v jedné z hlavních rolí či například Fantom opery – Marian Vojtko jako Fantom. Pokud chcete něco zábavného a živého tak Rebelové.