Online svět a aplikace QualityTime

Dá se říct, že v této uspěchané době se bez chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku žít nedá. Kde jsou ty časy, když existovala v domácnosti pouze pevná linka a jako děti jsme si hrály venku a rodiče nás viděli pouze u oběda a večeře? Ty jsou dávno pryč… Dnešní děti a mládež dokáže prosedět celé dny u akčních her, v lepším případě u filmů. Není to škoda?

Online1

Téměř každý dnes potřebuje neomezená data, aby mohl hodiny trávit na sociálních sítích, dopisovat si s kamarády, hrát hry nebo jen tak brouzdat po internetu. Je to správné? Nebylo by lepší si místo toho dojít s kamarádkou na kávu, věnovat se dětem, vyrazit na výlet nebo jen na procházku či si zasportovat? Určitě bylo, ale my přeci „potřebujeme vědět, co se kde děje“ a je jednodušší koukat do telefonu než vyrazit ven a zjistit to.

A když už přeci jen někam vyrazíme, tak máme stejně telefon pořád v ruce, aby nám náhodou něco neuteklo! Ano, teď by mohl někdo namítnout, že si tím třeba krátí čas při čekání na autobus, nebo u lékaře. Dobře, ale to by se dalo pochopit, ale jde jen o to se zamyslet, jestli to není už zvyk nebo spíše zlozvyk, pořád kontrolovat telefon.

Online2

Chtěli byste zjistit kolik času skutečně strávíte na telefonu? Mám tu pro vás tip na aplikaci QualityTime, která Vám dá informace o tom, kolik času jste věnovali určité aplikaci či jak dlouho jste za den měli rozsvícený displej a také kolikrát za den jste svůj telefon odemkli. Můžete sledovat své týdenní statistiky a naleznete zde i časovou osu, která Vám zobrazí, kdy se nejčastěji věnujete určité aplikaci. Dokonce je možné nastavit limity pro aplikace, což například u sociálních sítí je velká výhoda – nic se nemá přehánět. Aplikace je zdarma, avšak obsahuje reklamy.

Pojďme to vyzkoušet, s největší pravděpodobností bude hodně z nás překvapeno, buď mile nebo nemile.