Vybírejte si jen kvalitní vína – Jak se zorientovat v nabídce?

Hledáte kvalitní víno? Dneska může být docela problém najít víno, které stojí skutečně za to, přesto to není nemožné. Stačí jen hledat nebo jít na jistotu.

Vybírejte si jen kvalitní vína – Jak se zorientovat v nabídce?

Sáhnout raději po bílém, červeném, po tom našem českém či moravském nebo raději volit vína z ciziny? Pokládáte si spoustu podobných otázek, když si jdete vybírat víno k večeři nebo chcete mít pro svého blízkého dokonalý dárek? Je hodně možností, kde víno nakoupit, nejčastěji naše kroky vedou do vinotéky, na dobré víno ale klidně můžete narazit i v supermarketu a obvykle si v restauracích vždycky můžeme pochutnat na něčem extra. V restauracích je navíc obvykle i obsluha, která o vínu něco ví a měla by vám být schopna poradit, jaké víno se hodí k vaší objednané večeři. No jo, jenže když nikdo neporadí a my vidíme jen samotnou láhev a neochutnáme, jak si můžeme být jistí, že máme vybráno dobře?

pexels-photo-2954929

To značkové

V případě, že se rozhodně nepovažujete za znalce a nemáte přehled o tom, jak které víno chutná a podobně, možná byste ani samotnou kvalitu nerozeznali bez pomoci. Vodítkem ke správnému výběru může být prověřené vinařství s dobrou pověstí. Pak je jedno, o jaké jde víno, dobré vinařství nebude určitě produkovat nic špatného, jinak by si svou pověst pokazilo. Co se týče naší domácí vinařské scény, určitě můžete vsadit na vinařství Sonberk. Toto moravské vinařství je dokonce známé i ve světě a každoročně se jejich vína účastní nejrůznějších vinařských soutěží doma i ve světě a vyhrávají významné ceny.

pexels-photo-5919577

Rozhoduje cena?

Obvykle platí, že co je drahé, je i kvalitní, ale ne vždycky tomu tak samozřejmě je. U mnoha produktů si bohužel připlácíme jen za samotnou značku, ovšem v případě vín tohle úplně neplatí. Dražší vína bývají opravdu kvalitnější a v obchodě vám může pomoci ještě jedno malé vodítko. Pokud se podíváte na etiketu láhve vína, najdete na ní nejrůznější informace. Když je ale už na první pohled těchto informací málo, znamená to, že víno je popsáno jen obecně a tedy přílišnou kvalitou neoplývá.

Dát si sklenku dobrého vína prospívá tělu i duši, vybírejte proto kvalitní vína.