Jak využít karton doma

DIY, nebo do it yourself, v češtině „udělej si sám“, je v dnešní době opravdu rozvinuté. Z použitých věcí a materiálů můžete vykouzlit vkusné dekorace nebo zajímavé organizace bytu či domu. Karton je využívaný na mnoho obalů a obzvlášť, pokud kupujete nábytek, bude v něm zabalený. A co pak? Nechat jen tak vyhodit takové množství kartonu jen pro nic za nic? Vždyť se dá vytvořit tolik věcí, které vám mohou pomoci uspořádat nebo vyzdobit pokoj.
Kartonové krabice
            Znáte takové ty 3D modely, které dávají dohromady slovo, větu, nebo cokoliv si přejete? Proč byste za ně utráceli tolik peněz, když vás nemusí stát nic? Jednoduše si je vyrobte z kartonu, jsou poté dostatečně pevné. Vnitřek nemusí být prázdný, pokud nechcete, aby je sfoukl vítr, dovnitř vložte pár kamínků. Poté slepte vše dohromady a můžete výsledek i pomalovat různými barvami. Také se dají jednotlivá písmena nastříkat lesklou barvou, nebo jednoduše kolem položit různé světelné řetězy. Výsledek bude vypadat možná i lépe, jelikož bude dle vašich představ.
            Organizátory do šuplíků vytvoříte právě spojením několika kartónů. Případné nastříkání barvou je možné a levné řešení. Organizátory bývají často zbytečně drahé a v šuplíku ani nepůjdou vidět. Naopak ty pěkné si poté nechte do poliček, protože budou nějak vypadat.
Kočky v krabici
            Pokud máte doma kočku a nevíte, kam umístit její záchodovou mísu, aby to nebylo pro návštěvy nevzhledné? Vytvořte z kartonu pokrývku, do které vytvoříte dostatečně velký vstup pro kočku. Ten se dá kdykoliv odendat vrchem a bude to vypadat jako jednoduché kočičí bydlení.
            A pokud patříte mezi opravdu tvořivé duše, můžete v dekoracích pokračovat. Lustr, malá vinotéka, to vše jde vytvořit z kartonu. A stačí vám k tomu pár krabic, které doma skladujete. A samozřejmě nůžky a lepidlo. Jinak nic víc. Tak proč se do toho nepustit rovnou?