Skvělá příležitost, jak bydlet ve svém a za příjemné peníze

Když už si chcete v dohledné době koupit bydlení, měli byste se alespoň na chvíli zamyslet nad možností koupit něco alternativního. Bude vás to stát méně.

Skvělá příležitost, jak bydlet ve svém a za příjemné peníze

Jen málokdo sní o tom bydlet v podnájmu, a i přesto většině lidem nakonec nic jiného nezbude. Není to jen o nedostatku bytů, to tady bylo vždycky, ale hlavně o jejich ceně. Ta stoupala za pár posledních let skutečně rychle vzhůru a jak se zdá, stoupat bude dál. Není to však záležitost pouze hlavního města, případně krajských měst, kde bydlení bylo vždy dražší než ve zbytku republiky. Zdražování obytných nemovitostí je zkrátka všudypřítomné a v případě, že nechcete žít někde na samotě, máte při nedostatku financí problém.

Karava

I lidé s nadprůměrným platem obvykle musí brát na své bydlení hypotéku. Na tom není nic divného. Ta však už dnes není úplně pro každého. Banky už jsou opatrnější v jejich poskytování a požadují záruky, často až 15% ceny bytu, který chcete koupit. To může být i několik stovek tisíc korun. Proto není divu, že se stále větší množství lidí spoléhá spíše na alternativní řešení, která nejsou tak drahé. Velice populárními se stávají kupříkladu moderní celoroční mobilní domy.

Nejsou jen levné

Jejich zvýšená popularita však netkví pouze v jejich nízkých cenách, ale i v mnoha dalších charakteristikách, které jsou často lepší než u standardních typů obydlí. Typickým plusem je třeba zateplení, které je na vysoké úrovni u prakticky všech moderních verzí mobilních domů. Díky tomu není nutné strachovat se o to, že bude potřeba celou zimu jenom vytápět. Nebude, stačí zatopit jednou, pořádně a teplo se v interiéru udrží i několika desítek hodin, možná i dní. Samozřejmě, že je nezbytné v takovém případě nevětrat.

Klíče v zámku

Dovolená u vody

Velmi do módy jdou v poslední době i mobilní chaty. Opět je tím zásadním aspektem, kvůli kterému si je lidé pořizují cena. Proč si nekoupit dovolenkový příbytek, který stojí zhruba polovinu toho, co klasická stejně prostorná dřevostavba? Je však potřeba zmínit, že nejde o stejné modely, které se používají k celoročnímu bydlení, ale o okleštěné verze bez věcí jako jsou kvalitní tepelná izolace.