Proteinová dieta

Metoda hubnutí, při které ztratíte tolik tělesné váhy, kolik sami budete chtít. Nazývá se také jako keto dieta. Změna jídelníčku je prospěná pro tělo, a proto je tento způsob hubnutí skvělý jako detoxikace organismu. Jídelníček se každému individuálně přizpůsobuje. Na výběr je z několika desítek sladkých či slaných pokrmů. Speciálně připravujeme každé jídlo, aby bylo vyvážené, obsahovalo tělu prospěšné látky a mělo spoustu vitamínů a také bílkovin, na kterých si tato metoda hubnutí zakládá. Pokrmy obsahují vitamíny i minerály, takže vašemu tělu nebude nic chybět. Hubnutí má 3 fáze.kid1
1. Váhová redukce – shazujete své kilogramy. Tolik, kolik sami chcete.
2. Stabilizace – aby nedocházelo k jo-jo efektu je třeba tělo stabilizovat.
3. Fixace – váha zůstane zachována i po návratu na běžný jídelníček.
Druhá a třetí fáze nastává už v době, kdy se postupně vracíte ke svému jídelníčku. Pořád si však můžete připravovat speciální jídla, která si už zvládnete uvařit či nachystat i doma ve svém pohodlí.

S čím se při této metodě hubnutí setkáte?

Metoda se nazývá jako bílkovinná, proteinová či ketodieta. Je uznávána lékařskou vědou. Spalování tuků totiž samozřejmě souvisí s příjmem potravy. Pokud do těla dostáváte více proteinů a méně sacharidů a tuků navodíte stav zvaný ketóza. Jedná se o přirozený jen, kdy vaše tělo bude rychleji spalovat tuky, ale nebude spalovat žádné svaly. Při této metodě hubnutí máte dobrou náladu, nebudete mít hlad ani chuť na sladkosti.

Tři základní podmínky, které vedou k úspěchu

1) Pitný režim – Důležitý a nezbytný bod, který se musí dodržovat. Je dobré vypít 2 – 3 litry čisté vody denně. Lze také pít neslazený zelený nebo černý čaj.
2) Konzumace potravin – konzumuje se nejvíce zeleniny a to 300 až 500g vybraných a povolených druhů zeleniny. Můžete ji pojídat i mezi jídly nejvíce však 1000g denně.
3) Pravidelnost – Mezi jídly je také důležitý odstup. Mělo by to být 3-4 hodiny. berry