Předvídejte a nic se nestane

Víte, co by přivítal Váš potomek nejvíce? Něco, na čem si vybije přetékající energii. Něco, co si oblíbí a bude šťasten, že to má. To něco je trampolína. Dovádět, řádit, skákat, to jsou činnosti, které jsou všem dětem na celém světě nejbližší! Ale bez trampolíny s ochrannou sítí domů ani nechoďte. Však víte. Bezpečnost a ochrana zdraví Vašeho potomka je na prvním místě!

děti

Umíte si představit, že trampolína nemá ochrannou síť a vy ji přesto postavíte za domem na zahradě?

Myslíte si, že řeknete dceři, nebo synovi, tak teď si běž skákat a dovádět a potom přijď včas k večeři? A kde budete v době dovádění Vašeho potomka Vy? Před domem okopávat předzahrádku? To ale nemyslíte vážně, viďte? Uvědomujete si vůbec, jaká nebezpečí skýtá skotačení potomka na trampolíně, která ani nemá ochrannou síť?

I kdybyste seděl hned vedle ní, popíjel kávu a sledoval krkolomné skoky svého syna, nebo dcery, ani byste nestačil zareagovat včas, kdyby se tělo Vašeho potomka vymrštilo mimo pružné dno trampolíny. Natož, když budete zcela mimo dosah veškerého dění. Marné by bylo Vaše spílání: Proč jsem jen ochrannou síť k trampolíně nepořídil hned!

Neustupujte z koupě trampolíny s ochrannou sítí.

Jestli jste si uvědomili nebezpečí skoků na trampolíně, pak ale její koupi nezavrhujte. Vaše dítě vymyslí zase jiné lumpárny, které nemusíte mít pod kontrolou. Pořiďte trampolínu s ochrannou sítí a budete o mnoho klidnější. Dokonce si můžete odejít dokončit práci před domem. A teprve potom si dejte kávu u trampolíny, která je nyní bezpečná. Sledujte radostné skotačení potomka. Hodnoťte jeho výkony. Bude Vám chtít jistě ukázat, co nového na ní umí. A když při výskání dokážete podřimovat, zdřímněte si.

cvičení

Bezpečnost Vašeho potomka zajistí ochranná síť!

Kdykoliv budete pořizovat hračku svému dítěti, vždy musíte předvídat, aby si neublížilo. To je ale přirozený instinkt každého rodiče. Vytvoří se už při prvním pohledu na ten malý zázrak zrození.