Stravujte se racionálně, nebudete pak tlustí

Ubrat na váze alespoň pár kilogramů dnes potřebuje leckdo. Pokud jste se ale projedli až do stavu obezity, budete potřebovat shodit víc než jen pár kilo.

Stravujte se racionálně, nebudete pak tlustí

I když se to skoro všude v médiích říká, není pravdou, že by snad Češi patřili mezi nejobéznější národy na světě. Co se Evropy týče, tam už je to jiná. Problém není ani tak dospělá populace, ale hlavně mladiství a děti. Mladší generace totiž začíná také hodně kynout, což není pro budoucnost příliš dobrý výhled. Lidé s velkou nadváhou, případně přímo obezitou, zatěžují zdravotní systém měrou nebývalou, což se samozřejmě na celém systému negativně podepisuje. Obezitu není možné označit za nemoc, ale jedná se rozhodně o jeden z nejdůležitějších faktorů vzniku celé řady civilizačních chorob u jedinců nižšího věku. A to je problém.

Trs hroznů

Ne každý, kdo hodně váží, má za všech okolností nadváhu. Třeba vysocí lidé automaticky váží o něco více než ti menší. Proto je dobré nespoléhat se pouze na osobní váhu, ale raději zapojit i BMI kalkulačku, která je daleko přesnější. Podle té už se dá obezita zjistit poměrně snadno.

Vzhledem k tomu, co nadbytečné množství tuku v těle dělá s organismem, je vhodné se toho co nejrychleji a nejefektivněji zbavit. Nejlepším způsobem, jak toho docílit, je správná dieta. Ta by měla být v případě obézních jedinců poměrně radikální, jelikož ti obvykle váží i o několik desítek kilogramů nad průměrem, což je velice nebezpečný stav a je potřeba ho v co nejkratším časovém intervalu zvrátit. Proto lidé s příliš velkou nadváhou obvykle musí hubnout pomocí ketogenní diety, která je sice docela radikální, ale prokazatelně zcela funkční.

Váha

Pohyb je stejně důležitý

Nejen dobrá strava, ale i pohyb by měl patřit mezi základní životní pilíře každého člověka. Žel nepatří, pak to taky tak vypadá. Snížit nadváhu lze ale s pomocí pohybu docela slušně, zvláště v kombinaci s patřičnou dietou. Tím nejznámější odtučňovacím pohybem je nejspíše běhání, které je opravdu velice efektivní. Ale na každý může běhání vykonávat. V takovém případě je možné osedlat kolo, případně rotoped. Vhodné je rovněž skákat pravidelně na trampolíně a veslařský trenažér může rovněž velice pomoci.