Světová technika a mobil

Pamatujete si, jak byly dříve ty staré telefony? Měli je naši prarodiče na stole anebo zavěšené na zdi. Takové ty, jak ještě byly na krátká telefonní čísla. Nyní je devět čísel, ale předtím jich bylo méně. Sice si už přesně nevybavuji kolik, ale vím, že byly kratší. Musím říct, že telefon je opravdu perfektní technický vynález. Taky si někdy říkám, jak to někdo mohl vymyslet, protože to muselo být opravdu moc složité. Například já si to vůbec nedokážu představit, jak na to vůbec někdo mohl přijít. A proč vůbec někdo dělal telefon anebo mobil? Říkám si, že to musel být nějaký génius.

Mobil je už klasika.

Nicméně ale technika jde stále dopředu. Technika nejde vůbec pozpátku. Proto je tady taky velký otazník, proč třeba někdo nemá rád vůbec techniku? Někdo třeba na techniku úplně zanevře a chce se vrátit k těm přírodnějším variantám. Jenom si nyní představte, kdyby zmizely ze světa všechny technické vymoženosti a vynálezy. Co byste dělali? To byste vlastně ani nečetli tento můj příspěvek. Protože by vlastně nebyl internet ani notebook ani počítač.

Ukázka velkého pokroku.

A vlastně ani mobilní telefon. Víte vůbec, proč je technika taky hlavně důležitá pro nás? Pro naše zdraví? Vemte si, že se tam třeba venku něco stane. Třeba někde v lese. Spoléháme, že je tam signál. Takže si můžeme zavolat záchranku. A není si vemte, kdyby neexistovaly mobilní telefony. Jak bychom si zavolali pomoc? Mohli bychom akorát volat z lesa. Podle mého názoru by to bylo opravdu moc složité, protože bez mobilního telefonu se už málokdo obejde. Například já mobilní telefon používám opravdu každý den a další technické vynálezy taky. Takže musím říct, že já osobně bych se bez techniky už rozhodně neobešla. A vím jistě, že já nejsem jediná. A co říkáte vy na moderní techniku? Nepřijde vám to už moc přehnané a hlavně pohodlné? Mnoho věcí se už ovládá pouhým tlačítkem.