Dětská trampolína jako vánoční dárek

Těšíte se na vánoce a nemůžete se již dočkat jejich přítomnosti? Kdo by se netěšil, snad jen osamělí lidé v této roční době prožívají ještě více smutku, ovšem naopak v rodinách, kde jsou děti, je živo někdy až moc, a jistou osamělost, kdy se naše ratolesti zabavují samy, a máme konečně také chvilku pro sebe, s radostí uvítáme.

Můžete ji vyzkoušet ještě dnes – chvilku pro sebe si v rodině s dětmi můžete užít i na Štědrý den, obdarujete-li vaše „drobečky“ zahradní trampolínou. Budou z ní jistě nadšené a možná, že zatouží i v zimním období alespoň na okamžik ji vyzkoušet. Tu radost jim dopřejte, konstrukci sestavíte i při teplotách pod nulou, trampolínám to nevadí a děti mohou venku skotačit tak dlouho, jak jim to dovolí kondice a příznivé počasí.

trampolína s ochrannou sítí

Dejte dětem příležitost, aby se projevily – chcete si v klidu vypít své kafe a s přáteli poklábosit, aniž by vám děti drcly do stolu a kávu po něm rozlily? Pak jim kdykoli v průběhu roku připomeňte, že mají na zahradě trampolínu, a vyjmenujte jim všechny přednosti, které skákání na trampolínách obnáší, tedy např. zlepšení nálady, posílení svalstva a lepší kondici, lepší imunitní systém a tím pádem méně infekčních nemocí a také možnost vyřádit se s kamarády na odrazové ploše, pokud budou skákat rozumně bez věcí v kapsách a bez žvýkačky v ústech.

holčička při výskoku

Lepší jedna trampolína, než deset mobilů – motivujte děti ke skákání i proto, aby nebyly závislé na mobilním telefonu, na hraní virtuálních her a na přehnaném sledování sociálních sítí a s nimi spojené virtuální reality. Skutečně je lepší jediná dětská trampolína na zahradě, než několik mobilů a tabletů, které děti odvádí od každodenních radostí, ale i povinností, a od jejich vlastní zodpovědnosti. Nezapomeňte také na to, že vaše děti budou jednou dospělé, budou zakládat rodinu a budou se muset o sebe postarat samy, a v tom jim virtuální realita příliš nápomocná nebude.