Notebook a mobil

Při rozhodování, jestli si koupíte raději notebook či stolní počítač, je spousta aspektů. Nejvíce záleží na tom, jaké potřeby od počítače očekáváte. To znamená, pokud chcete například počítač čistě na práci, nebo jej chcete na nějaké herní záležitosti. Stolní počítač i notebooky mají samozřejmě své výhody i nevýhody. Dnes se ale podíváme na to, proč si vybrat právě notebook a jaké výhody to má. 

Děti hrají na počítači

Pokud chcete nějaké zařízení kupovat kvůli práci, uvědomte si, že notebook je skladnější a přenosný, což u stolního počítače nejde. Pokud máte rádi například kávu, můžete si svůj notebook vzít například do nějaké kavárny, kde je vám komfortně a pracovat v místech této kavárny. To stejné platí i pro práci v domácnosti. Klidně si notebook můžete vzít do postele a ležet půlku dne a u toho pracovat. Pokud do své práce připravujete například nějaké prezentace, výhodou je, že nemusíte soubory přenášet na žádné přenosné zařízení, ale můžete si váš notebook vzít klidně do práce a spustit to přímo z něj. 

Notebook a mobil

Dalším důvodem, proč si notebook pořídit je například i cena. Pokud chcete počítač využívat pouze na nějaké klasické a běžné činnosti, notebook vám bude určitě stačit. Ve většině případů je totiž samozřejmě stolní počítač o něco dražší než samotný notebook. Je to samozřejmě způsobeno i tím, že počítače jsou často mnohem výkonnější. To ale pro nás momentální chvíli nehraje žádnou roli, protože nám stačí klasický notebook, který žádnou velkou výkonnost nepotřebuje. 

Notebooky mají výhodu i tu, že si k nim nemusíte dokupovat žádné další komponenty. Pokud si pořídíte stolní počítač, musíte si k němu pořídit například i monitor, klávesnici, myš a tak dále. To vás u pořízení notebooku nečeká, vše má obstaráno. K notebooku je dobré si přikoupit pouze myš, která je komfortnější, ale není to nutností, protože notebook je vybaven touchpadem.