Lidé si neváží věcí

Lidé si váží jen věcí, za které dali peníze, takže pokud někomu něco půjčíte, rozhodně si dávejte pozor na to, aby vám ten člověk danou věc neponičil, protože lidé jsou zlí a nedávají si absolutně pozor a neberou v úvahu to, že vás to také něco stálo a může se stát, že se to poničí. Navíc když budete chtít nějaké finanční vyrovnání, dost možná se ani žádného nedočkáte, protože jsou lidé chamtiví a neuznají svoji chybu, i když ji mají. Byli by tak schopní se s vámi hádat klidně celý den jen proto, že si myslí, že oni tu chybu nemají a že ta věc rozhodně měla závadu už předtím, než ji použili.

peníze

Proto si na tohle dávejte velký pozor a na začátku, než někomu něco půjčíte, si stav vyfoťte, nebo se domluvte přímo s člověkem, kterému věc půjčujete, abyste pak mohli odkázat buď na fotografie, které jste vyfotili, nebo právě na rozhovor o tom, že je daná věc naprosto v pořádku, nebo že tedy alespoň byla před tím, než jste ji půjčili danému člověku. Vše je potřeba si dokumentovat, protože v dnešní době se všechno může obrátit proti vám a třeba by vás člověk mohl i soudit. V naší zemi se toto tolik neděje, ale třeba v Americe jsou lidé schopni vysoudit plno peněz i proto, že si na sebe vylili horkou kávu, která je spálila a vysoudí tak několik milionu Kč jen proto, že byli neopatrní. 

peněženka

Takhle to na některých místech světa chodí, to aby si člověk dával pozor na to, kam vůbec jede na dovolenou a co tam dělá, protože se s ním může hned někdo soudit a na takový soud potřebujete právníka a na právníka potřebujete samozřejmě peníze, které asi nebudete mít úplně kde sehnat. Navíc ani nebudete mít šanci proti takovému člověku vyhrát, protože pokud nemáte peníze, máte prohráno a takhle se snadno můžete dostat do dluhů. Není to nic jednoduchého, takže pozor na to, opravdu takoví lidé jsou a je jich opravdu hodně.